добредојдени да ни

Ние нудиме најдобар квалитет на производите

Zibo Zealway меѓународната трговија копродукции, Ltd е лоцирана во Zibo градот, провинцијата Шандонг, Кина, која е збиралиште за hi-tech керамичката индустрија со долга историја и богато искуство.

Нашите производи се со висока јачина, висока цврстина, добра отпорност на абење и корозија отпор. Тие се широко користени во областа на pyroelectricity, челик, рударството, скаменување, хемиски, медицински, јаглен производство на електрична енергија, цемент, минерални суровини индустрија, итн

топла производи

Цирконски CERAMICE мелење топката

Цирконски Керамички мелење топки се со висока јачина, високо фрактура цврстина, голем дел од, ppm носат одделение отпорни на абење, висока цврстина, отпорност на корозија, ултра-мазни површински карактеристики и др TZP мелење медиуми со многу ниска носат и голема фрактура цврстина е широко се применува на различни мелење и дисперзија услови, и да се обезбеди чистотата и животот на производот.

ДОЗНАЈ
ПОВЕЌЕ +

Алумина керамички мелење топката

Топката е широко се користат во преработката на прецизност и длабока обработка на различни керамика, емајл, чаши и тешко материјали во хемиски фабрики, како мелење медиуми за фино дробење машини како топката мелници, може тип мелници мелници и вибрации.

ДОЗНАЈ
ПОВЕЌЕ +

АЛУМИНА поставата плочка

Алумина поставата плочка е широко се користи во рударството, индустријата за јаглен, челик и индустријата, пренесување на системот и така натаму Тоа може ефикасно да го заштити индустрија опрема од оштетување на триење, и намалување на трошоците за одржување и одредување на време, стандард Алумина плочки, вклучувајќи: керамички обична плоча , Алумина заварени плочка, светлинка плочка лагер, трапезоидна плочка, криви плочка итн.Што се лесно да се фиксни и инсталирани од страна на крајните корисници.

ДОЗНАЈ
ПОВЕЌЕ +
WhatsApp Online Chat !